Dyzelinių ir benzininių variklių galios didinimas - Chip tuning

Atsiradus varikliams su elektronine kuro įpurškimo sistema, kurią valdo kompiuteris, atsirado ir galimybė koreguoti valdymo procesą, pakeičiant programą esančia variklio kompiuteryje.

"Chip" - mikroschema, "tuning" - derinti. Pirmiesiems variklio valdymo kompiuteriams populiariausias būdas tobulinti variklio programą buvo, keičiant atminties mikroschemą (chip`ą).

O šiuo metu modifikacijas galima atlikti naudojant tik spec. programinę įrangą ir prietaisus. Dabartinės technologijos leidžia keisti kompiuterio atmintį neišėminėjant mikroschemų iš kompiuterio ir daugeliu atveju net neišimant kompiuterio iš automobilio.

Chip tuning - dyzelinių variklių galios didinimas, Klaipėda

Variklio galios didinimo pobūdis priklauso nuo variklio tipo: turbo dyzelinio, turbo benzininio ir atmosferinio (variklis be turbinos). Atitinkamai skiriasi technologijos ir tuning`o principai.

Ką duoda "chiptuningas" ? - Galią, ekonomiją (didesnį sukimo momentą, turintis variklis sunaudoja mažiau kuro, išjudindamas tą patį automobilo svorį), greitesnę akseleratoriaus reakciją, saugų lenkimo manevrą ir kas svarbiausia nepaprastai malonų važiavimą.

Norėdami būti visada tikri, kad mūsų atlikta programos modifikacija yra nepriekaištinga, mes palaikome ryšius su garsiausiais Europos chiptuningo įrangos gamintojais, bei chiptuningo meistrais ir atsižvelgiam į jų pasiūlymus ir patarimus.